وبلاگ
۸ مرداد ۱۴۰۱

موتور گرنجور

هیوندای آزرا ۲۰۱۶ سبکی را به بخش معروفی از طراحی محافظه کارانه می آورد. همچنین بسیار لوکس است و فضای زیادی برای سرنشینان برای دراز کردن پاهای خود دارد.

نمای کلی خودرو

به یاد دارید زمانی که خرید یک سدان فول سایز باعث شد احساس کنید که به تازگی یک ماشین کرایه ای خریده اید؟ به لطف خودروهایی مانند هیوندای آزرا ۲۰۱۶، آن روزهای خسته کننده گذشته از بین رفته است. این هیوندای دیفرانسیل جلو بزرگ حس سبکی را به بخشی که عمدتاً به دلیل عملکرد شناخته شده است اضافه می کند. خطوط و چین های تیز نمای بیرونی را مشخص می کند در حالی که کابین از نظر سبک کمی ساده تر است و در عین حال عملکرد بالایی دارد. هیچ چیز ناوگان اجاره ای در مورد آزرا وجود ندارد.

حتی مدل پایه آزرا پر از وسایل است، از جمله برخی سیستم‌های کمک راننده مطلوب مانند سیستم هشدار نقطه کور و هشدار ترافیک متقابل عقب. آزرا لیمیتد با هشدار برخورد از جلو، هشدار خروج از خط و کروز کنترل تطبیقی ​​فراتر رفته است. علاوه بر این، هر آزرا ۲۰۱۶ با برنامه های ناوبری و گوشی های هوشمند مانند Pandora و Siri Eyes Free نیز عرضه می شود.

یک موتور ۳٫۳ لیتری V6 به صورت استاندارد عرضه می شود. شجاع است و سدان بزرگ را با اقتدار حرکت می دهد. گیربکس شش سرعته اتوماتیک ممکن است به سرعت تعویض نکند، اما این کار را با نرمی غیر معمول انجام می دهد. سواری تعادل خوبی بین راحتی و کنترل برقرار می کند، در حالی که اتاق کافی برای سرنشینان جلو و عقب و صندوق عقب غاردار به این معنی است که شما برای سفرهای جاده ای طولانی در سدان فول سایز هیوندای آماده هستید.

نه اینکه هیوندای آزرا تنها گزینه موجود در بازار باشد. دور از آن. بسیاری از مدل های جذاب در این بخش از بازار که زمانی هوم بود وجود دارد. تویوتا آوالون به لطف ترکیبی جذاب از راحتی، کیفیت و عملکرد، همراه با یک مدل هیبریدی برای خریدارانی که بیش از همه به مصرف سوخت اهمیت می دهند، در صدر فهرست ما قرار دارد. کرایسلر ۳۰۰ نمای بیرونی با مضمون یکپارچهسازی با سیستم‌عامل، عملکردی دیفرانسیل عقب و قدرت انتخابی V6 یا V8 را ارائه می‌دهد. اگر راحتی در اولویت باشد، بیوک لاکراس انتخاب خوبی است، در حالی که شورولت ایمپالا یک موتور چهار سیلندر برای مصرف سوخت بهتر ارائه می دهد. و کیا کادنزا را فراموش نکنید: این خودرو به آزرا ۲۰۱۶ مربوط می شود و به همین دلیل بسیاری از ویژگی های مشابه را در کاغذهای کمی متفاوت پیچیده شده است.

عملکرد و mpg

هیوندای آزرا ۲۰۱۶ دارای یک موتور ۳٫۳ لیتری V6 است که ۲۹۳ اسب بخار قدرت و ۲۵۵ پوند فوت گشتاور تولید می کند. یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک استاندارد است و نیرو را به چرخ های جلو می فرستد.

در تست عملکرد ادموند، آزرا شتاب صفر تا ۶۰ مایل در ساعت را در ۶٫۸ ثانیه به دست آورد که یک داشبورد سالم است اما کم و بیش یک رقم متوسط ​​برای سدان های بزرگ با موتور V6 است.

EPA مصرف سوخت را ۲۳ مایل بر گالن در رانندگی ترکیبی (۲۰ شهر/۲۹ بزرگراه) برای پایه آزرا و ۲۲ مایل بر گرم ترکیبی (۱۹ شهر/۲۸ بزرگراه) برای آزرا لیمیتد تخمین می زند.

ایمنی

ویژگی های ایمنی استاندارد هیوندای آزرا ۲۰۱۶ شامل ترمزهای دیسکی ضد قفل، کنترل کشش و پایداری، کیسه هوای جانبی صندلی های جلو و عقب، کیسه هوای پرده ای کناری تمام قد، ​​کیسه هوای زانو سمت راننده و تکیه گاه های سر فعال جلو می باشد. تمام آزراها دارای دوربین دید عقب و سیستم نظارت بر نقاط کور با هشدارهای ترافیک متقابل عقب هستند. Azera Limited سیستم های هشدار خروج از خط و برخورد از جلو و سنسورهای پارک عقب را اضافه می کند.

سیستم BlueLink هیوندای خدماتی مانند دسترسی از راه دور، کمک اضطراری، بازیابی سرقت و ویژگی های نوجوان راننده را ارائه می دهد، مانند هشدار مقررات منع تردد، هشدار سرعت و حصار جغرافیایی که هنگام حرکت وسیله نقلیه در خارج از یک منطقه از پیش تعیین شده، اطلاع رسانی را ارائه می دهد.

موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها به آزرا ۲۰۱۵ بالاترین امتیاز “خوب” را برای عملکرد خودرو در تست های همپوشانی متوسط ​​از جلو، ضربه جانبی و مقاومت سقف اعطا کرد. طراحی صندلی/سر پشتی آزرا نیز برای محافظت در برابر ضربه شلاقی در ضربات عقب، رتبه “خوب” را دریافت کرد.

در تست ترمز ادموندز، آزرا از سرعت ۶۰ مایل در ساعت در ۱۲۶ فوت متوقف شد که کمی کمتر از حد متوسط ​​در این کلاس است.

رانندگی

موتور ۳٫۳ لیتری V6 هیوندای آزرا با قدرتی نزدیک به ۳۰۰ اسب بخار، در اکثر موقعیت‌های رانندگی، حتی با چهار بزرگسال سرنشین، قدرت زیادی دارد. به لطف کالیبراسیون پدال گاز از حالت سکون، در برخی موارد تقریباً بیش از حد مشت زدن است. گیربکس شش سرعته اتوماتیک به اندازه کافی نرم است، اما به شیوه ای آرام تغییر می کند که ممکن است رانندگان سختگیرتر را خشنود نکند. اکثر خریداران از این تنظیمات راضی خواهند بود، اما رقبای موتورهای متنوع تری از جمله گزینه های چهار سیلندر و هیبریدی را برای کسانی که مایل به معاوضه عملکرد کامل با مقدار مسافت پیموده شده بنزین هستند، ارائه می دهند.

اگرچه هیوندای آزرا ۲۰۱۶ عمدتاً برای ارائه یک سواری دلپذیر تنظیم شده است، اما فرمان پذیری آن را در پیچ ها ثابت و مطمئن خواهید دید. با این حال، رقبایی مانند آوالون و ۳۰۰ هندلینگ تیزتر را با راحتی سواری قابل قبول ترکیب می‌کنند و کمی واضح‌ تر نیز هدایت می‌ کنند.

مانند اکثر سدان‌های این کلاس، فضای داخلی هیوندای آزرا ۲۰۱۶ حس و ظاهری مجلل دارد، اگرچه پلاستیک‌های شکننده و براقی که در برخی مکان‌ها استفاده می‌شوند تا حدودی ارزان‌تر شده است. طراحی داشبورد و پشته مرکزی در اجرای مینیمالیستی خود جذاب است، به لطف پشته مرکزی اصلاح شده در سال گذشته که تعدادی دکمه و دستگیره برای عملکردهایی اضافه می کند که قبلاً شما را مجبور می کرد در منوهای صفحه لمسی قدم بزنید. خوشبختانه، حتی یک دکمه تنظیم برای رادیو وجود دارد. رابط الکترونیکی صفحه نمایش لمسی بزرگ و استاندارد ۸ اینچی به دلیل گرافیک واضح آن قابل توجه است و جستجوی POI Google، رادیو اینترنتی Pandora و برای کاربران آیفون، کنترل‌های صوتی Siri Eyes Free را در خود جای داده است.

بیشتر بخوانید :  سیستم ترمز خودرو

۰۹۱۲۴۲۸۲۳۶۶

۰۹۳۵۷۰۰۸۸۱۰

۰۹۱۹۴۹۱۴۲۹۲

ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید:

اینستاگرام فروشگاه لوازم یدکی نظری          تلگرام فروشگاه لوازم یدکی نظری

استوک یدک اولین و  قدیمی ترین وارد کننده انواع قطعات ماشین های خارجی

 

5/5 - (1 امتیاز)