وبلاگ
31 اردیبهشت 1401

گران ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۲

گران ترین خودروهای جهان از لامبورگینی گرفته تا رولز رویس، خودروسازان همیشه به دنبال تولید و ارائه لوکس ترین و شیک ترین خودروها هستند.
31 اردیبهشت 1401

گران ترین موتورسیکلت های دنیا

گران ترین موتورسیکلت های دنیا :با وجود این که روز به روز خودروهای جدید و متفاوتی به بازار خودرو اضافه می شود، اما هنوز.....
28 اردیبهشت 1401

پیشرانه تخت یا باکسر چیست؟

پیشرانه تخت یا باکسر چیست؟:ساختار اکثر موتورهای احتراق داخلی یا همان ICE برگرفته از ساختار موتورهای inline و نوع V است.
28 اردیبهشت 1401

بهترین خودرو های اسپورت سال ۲۰۲۲

بهترین خودرو های اسپورت سال 2022 : با وجود این که SUV ها و خودروهایی اینچنینی از مزیت های مختلفی برخوردارند و ویژگی های خوب زیادی دارند، اما خودروهای اسپرت همیشه جایگاهی ویژه در بازار دارند.
25 اردیبهشت 1401

بررسی گیربکس اتوماتیک CVT

گیربکس های اتوماتیک انواع مختلفی دارند. یکی ازگیربکس های اتوماتیک که دربسیاری ازخودروها مورداستفاده قرارمی گیرند، گیربکس اتوماتیک CVT است
24 اردیبهشت 1401

اسنورکل خودرو چیست و چگونه کار می ‌کند؟

اسنورکل خودرو چیست(Car snorkel):اگر تا به حال برای تماشای ماهی ها در اقیانوس یا خلیج فارس غواصی کرده اید، به احتمال زیاد از اسنورکل یا همان لوله تنفسی استفاده کرده اید.
24 اردیبهشت 1401

توپی چرخ چیست؟

توپی چرخ چیست؟(Wheel hub):توپی چرخ یک قطعه فلزی ریخته گری یا ماشین کاری شده است. محل نصب توپی چرخ بین سیستم تعلیق خودرو و چرخ است. .
24 اردیبهشت 1401

ایربگ چیست؟ طرز کار آن چگونه است؟

ایربگ چیست؟(What is an airbag) :کیسه هوا یا ایربگ به عنوان یک سیستم مهار مکمل یا مهار بادی مکمل شناخته می شود. از کلمه «مکمل» در تعریف ایربگ یا کیسه هوا به این منظور استفاده می شود.
22 اردیبهشت 1401

فنر خودرو چیست و چه کاربردهایی دارد؟

فنر خودرو چیست :در ابتدا لازم است که این مسئله رو بیان کنیم که فنر و کمک فنر 2 جزء مستقل از سیستم تعلیق خودرو هستند. وظیفه فنرت تحمل وزن اتاق روی سیستم تعلیق است.